همه چیز درباره کارت های پاسور

در این مقاله با هـمه چیز درباره کارت های پاسور آشنا می شویم. ورق های بازی که در کشور ما با نام کارت های پاسور شناخته می شوند از 52 عدد کارت اصلی تشکیل شده اند. منشا پیدایش ورق های بازی به کشور کهن چین باز می گردد. این کارت ها سپس وارد هند، ایران و اروپا شدند و طی قرن ها، به یکی از محبوب ترین ابزار بازی و شرط بندی تبدیل شدند. در ادامه نکات جالبی درمورد ورق های بازی را مرور می کنیم.

 

دراین مقاله میخوانیم:

لیست محتوا [ پنهان ]

درباره کارت های پاسور

کارت های پاسور چند تاست؟

معنی خال های پاسور

معنی ورق های شاه پاسور

سربازهای پاسور نماد چه چیزی هستند؟

کارت های ملکه نماد چه چیزی هستند؟

کاربرد خال های بازی پاسور

ارزش خال های بازی پاسور

کارت جوکر در پاسور چه کاربردی دارد؟

اصطلاحات بازی پاسور یا ورق بازی

تاریخچه‌ کامل بازی پاسور

تاریخچه ورق بازی در ایران

آموزش فال ورق و معنی کارت ها

 

درباره کارت های پاسور «ورق های بازی»

ورقِ بازی یا کارتِ بازی از ۵۲ شماره صفحه مقوایی یا پلاستیکی کـه در ۴ دسته خال مختلف ۱۳ کارتی بـه علاوه ۲ شماره کارت جوکر یا دلقک، قرار می ‌گیرند، تشکیل شده ‌اسـت. از این ورق‌ها برای انواع بازی و سرگرمی، انواع ورق بازی، چشم‌ بندی و تردستی، ساختن برج با ورق و نیز برای قمار استفاده می شود.

همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

اکثر بازی ‌ها و سرگرمی‌ها صرفاً با ۵۲ کارت اصلی صورت میگیرد و ژوکر «جوکر» نقش چندانی در بازی‌ ها ندارد و گاهی از کارت ژوکر بـه عنوان جایگزینی برای کارت گمشده استفاده می‌ شود. البته بازی‌ها و سرگرمی‌هایي نیز هستند کـه باید با کارت ژوکر انجام شوند مانند بازی شیطان «بازی شیطانک».

 

نکته:

هر ورق دریک طرف دارای شکلی و علامتی اسـت کـه با بقیه ورق‌ها متفاوت اسـت، و طرف دیگر همه یٔ ورق‌ها دریک دست ورق کاملاً مشابه یکدیگرند.

 

کارت های پاسور چند تاست؟

همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

بازی هاي‌ پاسور شامل ۵۲ شماره برگ کـه در چهار دسته خال مختلف سیزده کارتی بـه‌علاوه دو شماره کارت جوکر یا دلقک اسـت. پنجاه و دو ورق پاسور سمبل 52 هفته در یک سال اسـت. چهار نوع ورق سمبل چهارفصل سال اسـت. و هریک سمبل عناصر چهارگانه بـه شرح ذیل اسـت:

 

معنی خال های پاسور

دل سمبل آب و عشق

خشت سمبل خاک و ثروت

پیک سمبل آتش و قدرت

گشنیز سمبل هوا و عدالت

 

معنی ورق های شاه پاسور

هر سمبل در ورق دارای ۱۳ شماره اسـت کـه جمع چهار سمبل بـه همراه جوکر بـه ۳۶۵ شماره میرسد کـه نشان دهنده ۳۶۵ روز یک سال می باشد. تصویر همه ی شاه ها در ورق دارای سیبیل می‌باشد بـه جز شاه دل کـه بـه علت یک اشتباه در تصوریر گری اولیه این کارت شاه دل بی سیبیل ماند. شاه دل بـه غیر از نداشتن سبیل، تنها ورقی اسـت کـه اقدام بـه خودکشی می کند.

همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

در عکسهای شاه دل، او در حال خنجر زدن بـه گردن خودش اسـت. بـه همین دلیل بـه او Suicide King می‌گویند. تصویر شاه دل از ابتدا بـه این صورت بوده و برخی هم عقیده دارند دستی کـه ضربه شمشیر را از پشت بـه گردن شاه دل وارد می کند متعلق بـه خودش نیست و احتمالا کار یک شاه دیگر اسـت «چون در ورق، فقط شاه حق داشتن شمشیر دارد». کـه عشق او موجب نابودی خودش میشود.

 

شاه دل

بر خلاف بقیه شاهان سیبیل نداره و شمشیر در سر خودش فرو کرده کـه نمادی از سلطان شارلمانی «چارلز هفتم» امپراتور فرانسه بزرگ و روم و مشهور بـه شاه خودکُش هست.

 

شاه خشت

ژولیوس سزار سلطان روم ،پادشاهی کـه شمشیر در دست نداره و از تبر استفاده میکنه

 

شاه پیک

شاه دیوید سلطان بریتانیا کـه ردای موسا را بـه تن کرده و تنها سلطان پاسوره کـه بـه سمت راست نگاه میکنه.

 

شاه گشنیز

شاهی کـه شمشیر خودرا بر زمین قرار داده، سمبل اسکندر مقدونی دربین این 52 برگ هست.

 

سربازهای پاسور نماد چه چیزی هستند؟

همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

اول از همه ی باید بدونید سرباز بـه لاتین میشه soldier اما در ورق پاسور با سمبل j «jack» نشون داده میشه و بر اساس برخی نظرات نمادی جک در لوبیای سحر آمیز هست.

 

سرباز دل

la hire انتظامی چارلز هفتم در زمان حمله ارتش انگلیس بـه فرانسه کـه مضنون بـه قتل رساندن سلطان هم هست و معروفه کـه علت این قتل رابطه عاشقانه بین ملکه و سرباز بوده کـه با بـه قتل رساندن شاه فرمانده نظامی بر تخت سلطنت نشسته و با ملکه ازدواج می کند.

 

سرباز خشت

فرمانده نظامی دانمارکی کـه درکنار ژولیوس سزار با نیزه میجنگیده و از حکومت حفاظت میکرده .

 

سرباز پیک

نمادjudas maccabeusکه یک کشیش یهودی بوده و سبب تشکیل اسراییل شده اسـت.

 

سرباز گشنیز

سمبل HECTOR شاهزاده تروی اسـت.

 

کارت های ملکه نماد چی هستن؟

همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

و حالا بـه مرور معانی و سمبل هاي‌ کارت هاي‌ بی بی یا ملکه در کارت هاي‌ پاسور میپردازیم.

 

بی بی دل

ملکه امپراتوری چارز هفتم کـه عشق خیانت بارش تبدیل بـه سناریوی قتل شاه فرانسه توسط فرمانده نظامی شد.

 

بی بی خشت

ملکه قیصر روم و به دلیل رنگ قرمر موهاش مشهور بـه ملکه آتش هست.

 

بی بی پیک

ملکه جودیت ،یک زن بیوه یهودی کـه از زیبایی خودش برای نابود کردن ژنرال آشوری و نجات اسراییل از ستم استفاده میکنه.

 

بی بی گشنیز

الهه رومی و سمبل خدای جنگ و خرد شهر آتن اسـت او همسر اسکندر مقدونی و مشهور بـه ملکه جنگ و قدرت اسـت.

 

کاربرد خال های بازی پاسور

اگر تمام ۵۲ کارت پاسور بـه یک شکل می بودند آنگاه بازی کردن با ورق ممکن نبود. بنابر این کارت هاي‌ بازی را بـه چهار دسته ي مساوی – کـه هر کدام ۱۳ کارت خواهند داشت – تقسیم میکنیم. برای تمایز دادن این ۴ دسته از هم دیگر بـه هر گروه یک سمبل را نسبت میدهیم کـه ان سمبل همان خال کارت اسـت. «خاج، خشت، پیک و دل».

همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

در داخل هر دسته نیز برای تشخیص ۱۳ کارت ان دسته از هم، آن ها رابا اعداد ۱ تا ۱۳ عددگزاری می‌کنیم. شماره شماره ي ۱ را آس می نامیم و شماره شماره ي ۱۱ رابا سرباز، شماره شماره ي ۱۲ رابا بی بی و شماره شماره ي ۱۳ رابا سمبل شاه نمایش میدهیم.

 

قابل ذکر اسـت کـه:

خال هاي‌ بازی ورق در کشور های مختلف یکسان نیستند. خال هاي‌ بازی پاسور امروزی متعلق بـه کشور فرانسه می باشند کـه بعد ها وارد انگلستان شده و بـه خاطر سادگی در طراحی، از آنجا بـه تمام جهان راه یافتند.

 

ارزش خال های بازی پاسور

هر خال در بازی ورق نمادی از یک پدیده اسـت. چهار خال بازی ورق و معنای نمادین و سمبولیک انها را مرور می‌کنیم:

 

خال پیک «Spades»

پیک کـه از ان با عنوان “دل سیاه” نیز یاد می شود در میان چهار خال بازی ورق بالاترین ارزش را دارد. پیک بـه عنوان سمبولی از مرگ شناخته می شود. معادل پیک در ورق آلمانی چمن ودر ورق سوئیسی سپر اسـت. رنگ خال پیک سیاه اسـت.

 

خال دل «Hearts»همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

خال دل پس از پیک برترین ارزش را در میان خال هاي‌ بازی دارد. دل نمادی اسـت از عشق و مهر. معادل دل در ورق آلمانی همان دل ودر ورق سوئیسی رز می‌باشد. رنگ خال دل قرمز اسـت.

 

خال خشت «Diamonds»همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

خال خشت کـه از ان با نام الماس نیز نامبرده می شود سومین رتبه را بین خال هاي‌ بازی دارد و نمادی از دارایی و ثروتمندی می‌باشد. معادل خشت در ورق هاي‌ آلمانی و سوئیسی زنگوله «ناقوس» می باشد. رنگ خال خشت قرمز اسـت.

 

خال خاج «Clubs»همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

خال خاج – کـه نام هاي‌ دیگری نظیر گشنیز و یا شبدر نیز دارد – کمترین مقام را در میان چهار خال بازی دارد. خاج را نمادی از جنگ و نزاع می دانند. قابل ذکر اسـت کـه Club بـه معنای گرز اسـت. معادل خاج در ورق هاي‌ آلمانی و سوئیسی بلوط می باشد. رنگ خال خاج سیاه اسـت.

 

کارت جوکر در پاسور چه کاربردی دارد؟

همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

در اکثر بازی‌هاي‌ ورق، تنها 52 کارتی کـه در بسته بندی وجوددارد استفاده میشود. با این حال، تقریباً در تمامی بسته‌ها دو شماره جوکر نیز بـه همراه کارت‌ها بـه مشتریان فروخته میشود. طرح روی این دو ورق با ورق‌هاي‌ دیگر متفاوت بوده و از خال‌هاي‌ رایج همانند گشنیز، پیک، دل و خشت پیروی نمیکنند. در بعضی بازی ‌ها، جوکر بسیار نیرومند بوده ودر بعضی بازی ها نیز داشتن ان بسیار بد اسـت!

 

تاریخچه ورق جوکر

ظاهراً تاریخچه‌ پیدایش این ورق، با بازی Euchre گره خورده اسـت. کلمه Euchre یک لغت آلمانی بوده و ترجمه‌ي انگلیسی ان Joker اسـت. این بازی کـه در اوایل قرن 18 و 19 میلادی رایج شده ودر سرتاسر کشور آمریکا گسترش یافته بود، در ریشه در منطقه آلزاس «شمال شرقی فرانسه» دارد. این بازی ابتدا در منطقه پنسیلوانیا رایج شد و سپس بـه همراه فرانسوی زبان‌هاي‌ منطقه، بـه سمت می ‌سی ‌سی ‌پی حرکت کرد.

 

ورق جوکر به چه دردی می خورد؟

گفته می شود تا پیش از سال 1850 میلادی، جوکر بـه بسته‌هاي‌ 52 تایی ورق اضافه شد تا کسانیکه بـه بازی اوچر «Euchre» علاقه داشتند، بتوانند این بازی را نیز انجام دهند. نخستین نمونه‌هاي‌ این بسته 54 تایی، توسط تولید کننده‌ي انگلیسی بـه نام چارلز گودال تولید شد ودر دهه 1870 میلادی در بازار ایالات امریکا بـه فروش رسید. سپس درسال 1875 میلادی نیز وظیفه‌ي جدید بـه این کارت داده شد.

همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

ورق جوکر بـه عنوان کارت وحشی “Wild card” مورد استفاده قرار گرفت. کارت وحشی بـه کارتی گفته می شود کـه می تواند بـه جای تمام خال‌ها و اعداد دیگر استفاده شود. برای مثال، اگر بازیکنی کـه این ورق را دارد، بـه آس دل احتیاج داشته باشد تا امتیاز کسب کند، این ورق را به جای آس دل بازی می کند! حتی اگر حریف وی نیز همین کارت را بازی کرده باشد، امتیاز جوکر بالاتر بوده و امتیاز بـه صاحب این ورق میرسد.

 

بـه همین علت اسـت کـه:

بـه این کارت، کارت وحشی گفته میشود.

 

از طرفی نیز گفته میشود کـه:

دلیل تولید 54 ورق برای یک دسته‌ي بازی، تنها بـه این علت اسـت کـه چاپخانه‌ها وقتی برگه‌ي اصلی را برای تولید ورق پاسور برش می زنند، دو قطعه از ان اضافه می آید. بنابر این، به جای دور ریختن این دو قطعه، نقش جوکر را بر روی ان‌ها چاپ می کنند تا هم مقدار ضایعات تولید کم شود و هم اگر کسی تمایل بـه بازی اوچر داشت، بتواند از این دو ورق به عنوان جوکر استفاده کند.

 

دیگر کاربردهای ورق جوکر

در بعضی از موارد، زمانیکه یکی از 52 ورق بازی گمشده باشد، از این ورق به جای ورق گمشده، استفاده میشود. البته این کاربرد نمیتواند دلیل وجود دو شماره جوکر در بستبندی باشد، اما خب یکی از کاربردهای این دو ورق نیز، همین اسـت. در بعضی موارد حتی پشت این دو ورق، جدول کاملی از 52 کارت آمده اسـت.

 

مورد دوم:

هر کدام از ورق هاي‌ شـما کـه گمشده بود یا مشکل داشت «مثلا پاک شدن عکس»؛ می توانید روی همان مورد تیک زده و برای شرکت تولید کننده بفرستید. شرکت با دریافت این کارت، تک ورق مورد نیاز شـما را برای شـما ارسال میکند. البته این کارها در خارج از ایران ممکن بوده ودر ایران رسما هیچ کاربردی ندارد.

 

اصطلاحات بازی پاسور یا ورق بازی

کارت های پاسور

با توجه بـه اين كه اصطلاحات روان براي رويدادهاي ورق بازي در فارسي نداريم، كار توضيح دادن خيلي مشكل مي شود. اما سعی شده تا اصطلاحات بـه خوبی هر چه تمام تر توضیح داده شود.

 

خال «Suit»:

سمبل مشخصه کارت‌ها شامل گشنیز «خاج»؛ خشت، پیک و دِل.

 

دست «Game»:

تکمیل و اتمام بازی کـه با توجه بـه نوع بازی شامل مجموعه‌ چندین دور اسـت. با امتیاز شماری فرد برنده یا تیم برنده مشخص میشود. مثلأ در بازی حکم یک دست، حداکثر شامل ۱۳ دور اسـت کـه در ان هر تیمی کـه زودتر ۷ دور را ببرد، ان دست از بازی را برده‌ اسـت.

 

ست «Set»:

يك ست كامل از پيش تععين شده ؛ مثلأ در حكم هر 7 بازي را كه يك تيم ببرد يك ست تمام مي شود . از مجموع بازي ها تشكيل مي شود و با شماري از ست ها كل بازي ورق بـه پايان مي رسد . مثلأ با 2 يا 3 ست .

 

حاکم یا آغازگر «Leader»:

بازیکنی کـه دور را آغاز می کند و باقی بازیکنان طی ترتیب مشخص بعد از او بازی می کنند. طبق معمولً کسی اسـت کـه دور پیش با برگ برنده او بـه اتمام رسیده‌ اسـت.

 

دست دادن «Dealing»:

پخش کردن برگ‌هاي‌ بازی میان بازیکنان.

 

حکم کردن «Bidding»:

عملی کـه طی ان خال سر، یا امتیاز تعهد شده مشخص می شود.

 

ورق سرد:همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

بـه یک‌ دسته ورق آکبند کـه هنوز بسته‌ بندی‌ ان ها باز و اصطلاحاً «گرم» نشده‌ اسـت. حرفه‌اي‌ها طبق معمولً متقلب هم هستند و برای پیشگیری از تقلب مانند چیدن برگه‌ها یا نشان گذاشتن برگ خاصی، در بازی ‌هاي‌ رسمی و حرفه‌اي برای هر دست بازی، ورق برند مشخصی کـه سرد و باز نشده‌ اسـت جلوی چشم همه ی‌ بازیکن‌ها باز و با ان بازی میشود.

 

رو بازی کردن یا روباز بازی کردن:

شیوه اي از بازی کـه می تواند قانون بازی باشد و هم نشانه‌ي اعتماد بـه نفس بیش از حد فرد، کـه بـه معنی این اسـت کـه مطمئناً برنده اسـت.

 

زیر کشیدن:

وقتی برگی نسبت سایر برگ‌ها برتری دارد و برنده اسـت، اصطلاحاً سایر برگ‌ها را زیر میکشد.

 

تاریخچه‌ کامل بازی پاسور

نمیتوان بـه طور دقیق گفت از پاسور از کدام کشور بـه تمام دنیا صادر شده اسـت اما بـه احتمال زیاد نخستین جایی کـه پاسور بـه میان آمده پس از اختراع کاغذ در کشور چین بوده اسـت. هرچند برخی دیگر بر این باورند کـه خاستگاه پاسور در هند اسـت، دلیلی کـه این افراد می‌آورند این اسـت کـه عکس‌هایي کـه بر روی نخستین پاسورها عکس عصا و حلقه و فنجان و شمشیر دیده می شود.

همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

این اشیا طبق معمول در مجسمه سازی هند بـه کار می‌رفته بر همین اساس خاستگاه کارت پاسور را هند می دانند.پس بـه طور کلی می‌توان گفت پاسور بـه احتمال زیاد از چین و یا هند بـه کل دنیا صادر شده اسـت. هم‌ چنین در اوایل پاسور برای افراد نجیب زاده و پولدار بوده اسـت و تمام کارت هاي‌ پاسور توسط یک نقاش بر روی کارت ها کشیده می‌شده اسـت.

 

ورق های بازی چگونه رواج پیدا کردند؟

درسال‌هاي‌ پایانی قرون وسطی ورق‌هاي‌ بازی در اروپا رواج یافتند. هر کدام از این ورق‌ها دارای شکل یا علامت بودند و بـه نام‌ هاي‌ مختلفی خوانده می ‌شدند. اما قبل از ان آلمانی ‌ها نمادهای ویژه خودشان را داشتند. در برخی رستوران‌ هاي‌ سنتی در بایرن هنوز این ورق‌ ها با نمادهای آلمانی پیدا میشوند.

همه چیز درباره کارت های پاسور CARD GAMES

کارت های پاسور

در سده ي ۱۵ طراحی شکل این کارت ها بـه‌صورت شاه ،شوالیه و پیشکار شکل گرفت کـه نشان دهنده ي سیستم شاهی و دربار ان زمان بوده اسـت. قبل از انقلاب فرانسه برگه ” آس” نشان بدبیاری در بازی بودو این برگ کمترین امتیاز را در بازی داشت. با آمدن انقلاب فرانسه در قرن هجده ،آس «Ace»کـه اهمیتی نداشت بـه نشانه ي طبقات پایین بر شاه غلبه کرد و امتیازی بالاتر از شاه یافت.

 

تکامل کارت های پاسور در آمریکا

درحدود سال ۱۸۰۰ بود کـه آمریکایی ها شروع بـه درست کردن ورق نمودند و ابداع جالبی انجام دادن این‌که کارت بـه صورت دو بر باشد و شماره و علامت در بالا و پایین ان باشد تا وادار بـه برعکس کردن برگه ها نشویم. البته نوشتن شماره کارت و استفاده از سطح براق برای پاسورها برای راحت تر کردن بازی یکیدیگر از ابداعات امریکایی ها بود. هم چنین باید گفت کـه برگه بامزه جوکر هم توسط امریکاییها طراحی شد.

 

تاریخچه ورق بازی در ایران

قبل از مرسوم شدن ورق بازی بـه شیوه امروزی در ایران نوعی بازی ورق بـه نام گنجفه انجام می شد. گنجفه بـه احتمال زیاد در قرن شانزدهم ودر دربار صفویان بوجود آمده و از آنجا بـه هندوستان راه یافته‌ اسـت. با توجه بـه شباهت‌هاي‌ ساختاری گنجفه و ورق بازی اروپایی. این دو مسلماً از هم تأثیر گرفته اند، هر چند کـه جهت این تأثیر بـه درستی معلوم نمی‌باشد.

در بازی گنجفه هشت دستهٔ دوازده‌ برگی کـه نود و شش ورق دارد بـه کار میرود. هر یک از این دسته‌هاي‌ هشتگانه قبلا نامی بـه ترتیب زیر داشت: غلام، تاج، شمشیر، اشرفی «زر سرخ»؛ چنگ، برات، سکه «زر سفید»؛ قماش. هر دسته ۱۲ برگ داشت: دو تا بـه نام شاه و وزیر و بقیه بـه شمارهٔ یک تا ده بودند. برای این بازی، دستگاهی مخصوص می‌ساختند و ان را گنجفه می‌نامیدند.

 

آموزش فال ورق و معنی کارت ها

ویکی پدیا ورق بازی پاسور

فال ورق نشان دهنده ۱۷ اتفاق دریک دوره زمانیست کـه زمان ان را خودتون مشخص می کنید مثلا ۱ ماه! اما این مدت زمان نباید بیشتر از ۳ ماه و کمتر از ۱ ماه باشد؛ سپس نیت کنید و فال بگیرید.

 

روش کار:

اول کارتها را رو بـه پشت بر زنید « اعداد و اشکال مشخص نباشند » سپس ۱۳ کارت از روی کارت ها بشمارید و دارید و زیر کارت هاي‌ دیگر بگذارید ؛ بعد چهاردهمین کارت را بـه رو برگردانید و روی زمین بگذارید ؛ همینطور ۱۳ تا ۱۳ تا بشمارید و چهاردهمین کارت روا روی زمین بگذارید تا کارت هاي‌ روی زمین ۱۷ کارت بشود.

 

نکته:

این برگرداندن کارت بسیار مهم اسـت؛ بعضی ها کارت را از سمت راست می‌گیرند و بر می گردنند و بعضی ها از سمت چپ یا بالا یا پائین ؛ شـما همان طور کـه کارت اول را بـه رو برگرداندید بقیه کارتها را هم همانگونه برگردانید. اکنون تنها با همین ۱۷ تا کارت کار داریم ؛ از روی منبع پائین جواب تان را ببینید ؛ امیدوارم همه ی اتفاقات زندگی تان شیرین باشد.

 

معانی کارت های ورق سری دل

 

کارت ۱:

کينه از چیزی کـه در گذشته از دست دادی.

 

کارت ۲:

حرف یا قول دروغ.

 

کارت ۳:

رسیدن بـه مراد و نیتی کـه در دل داری.

 

کارت ۴:

مراد و آرزوی بزرگ و خوبی داری.

 

کارت ۵:

بـه جشن و مهمانی دعوت می‌شوی.

 

کارت ۶:

آرزویت بـه واسطه شخصی بر آورده میشود.

 

کارت ۷:

مسافرت راه دور در پیش داری.

 

کارت ۸:

مخفی کردن کاری از دیگران.

 

کارت ۹:

رویای بزرگی داری کـه بـه ان می‌رسی.

 

کارت ۱۰:

ازدواج خودتان یا یکی از اقوام.

 

کارت شاه دل:

مرد مسن و خوب و نیکوکار در زندگیت هست.

 

بی بی دل:

دختری در شرف ازدواج در زندگی تان هست.

 

سرباز دل:

پسر با بلند قد و رنگ پوست روشن در زندگیت تاثیر میگذارد.

 

معانی کارت های ورق سری خاج

 

کارت ۱:

یک مسئله سری و خصوصی.

 

کارت ۲:

یک مسئله و ماجرای عاشقانه.

 

کارت ۳:

پول کمی بـه دستت می رسد.

 

کارت ۴:

پول زیادی بـه دستت می رسد.

 

کارت ۵:

هدیه اي می گیري یا خبری خوش می شنوي.

 

کارت ۶:

راهی یا سفری رابا دلهره و ناراحتی طی میکنی.

 

کارت ۷:

آدم حسود و دوروئی در زندگیت وجوددارد.

 

کارت ۸:

با کسی ملاقات میکنی کـه مشکلاتت را حل می کند.

 

کارت ۹:

معجزه بزرگی در زندگیت پیش می آید.

 

کارت ۱۰:

بـه تو حسادت می کنند.

 

کارت شاه خاج:

مردی میانسال و مهربان در زندگیت تاثیر میگذارد.

 

بی بی خاج:

دختر مهربان و نیکوکار در زندگیت وجوددارد.

 

سرباز خاج:

پسر با قد متوسط و رنگ پوست سبزه یا روشن در زندگیت تاثیر می‌گذارد.

 

معانی کارت های ورق سری خشت

 

کارت ۱:

یک خبر خوشحال کننده خواهی شنید.

 

کارت ۲:

قولی کـه بـه تو داده میشود درست اسـت.

 

کارت ۳:

تغییرات مهم در زندگی ات در حال وقوع می باشد.

 

کارت ۴:

صحبت روشنی خواهی داشت کـه تکلیف زندگی ات را مشخص می کند.

 

کارت ۵:

تغییرات مهم و بسیار روشنی در زندگیت روی می‌دهد.

 

کارت ۶:

راه یا سفر خوب و روشنی در زندگیت دیده می شود.

 

کارت ۷:

یک تصمیم جدی در زندگیت خواهی گرفت.

 

کارت ۸:

تغییرات مهم و اساسی در زندگی کـه خیلی خوب و روشن می‌باشد.

 

کارت ۹:

بـه خواستگاری خواهی رفت یا بـه خواستگاری ات خواهند امد.

 

کارت ۱۰:

کسی کـه مدتی اسـت ندیده اي را ملاقات خواهی کرد.

 

کارت شاه خشت:

مردی میانسال و مهربان در زندگی ات نقش مهمی خواهد داشت.

 

بی بی خشت:

دختری مهربان و مجرد در زندگیت وجوددارد.

 

سرباز خشت:

از مرد جوانی خبری خوش و مژده اي خوشحال کننده خواهی شنید.

 

معانی کارت های ورق سری پیک

 

کارت ۱:

سر پیک رو بـه بالا حل مشکلات و رو بـه پائین نشانه مشکلات جسمی یا روحی اسـت.

 

کارت ۲:

ناراحتی سطحی و زودگذری پیش خواهد امد.

 

کارت ۳:

غصه و ناراحتی هاي‌ عمیق روحی برایت بـه وجود میاید.

 

کارت ۴:

غم و غصه بزرگی در دلت وجودت دارد.

 

کارت ۵:

درگیری شدید فکری برایت دیده میشود.

 

کارت ۶:

راه یا سفر رابا دلهره و ناراحتی خواهی رفت.

 

کارت ۷:

یک نفر در زندگیت وجوددارد اما در مورد او نمی داني باید چه کنی.

 

کارت ۸:

جر و بحث و دعوایی در پیش خواهی داشت.

 

کارت ۹:

غم و اندوه زیادی در گذشته بـه تو رسیده اسـت.

 

کارت ۱۰:

خبری ناراحت کننده و تاسف انگیز خواهی شنید و غمگین می شوی.

 

کارت شاه پیک:

مردی میانسال در زندگی ات وجوددارد کـه ناراحتت می کند.

 

بی بی پیک:

یک زن بیوه در زندگیت وجوددارد کـه ناراحتت می کند.

 

سرباز پیک:

یک مرد جوان از دستت ناراحت می‌باشد.