ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

فوتبالیست ها، گلف بازان، تنیس بازان، بوکسورها، همگی یک بسته دستمزد بسیار منظمی دارند. اما کدام یک بر فهرست ثروتمندان جهان حکومت می کند؟ یک اتفاق نظر کلی وجود دارد که بازیکنان NBA یکی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان هستند – آیا حقیقتی در آن وجود دارد؟

 

خوب کنجکاوی خود را خاموش کنید زیرا همه پاسخ ها در این قسمت از دنیا بت هستند. در این فهرست 30 ورزشکار ثروتمند برتر، بخوانید که چگونه هر ورزشکار مهارت های خود را به درآمدهای بالا تبدیل می کند.

 

ثروتمندترین ورزشکاران جهان چه کسانی هستند؟

احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که به این فکر کرده اید که همه ورزشکاران مورد علاقه شما چقدر ارزش دارند و چه کسی برتر است. به همین دلیل است که ما در دنیا بت فهرستی از 30 ورزشکار ثروتمند جهان را همراه با تخمین ارزش خالص آنها و اینکه چگونه آنها توانسته اند این همه پول نقد به دست آورند، گردآوری کرده ایم!

 

بیشتر بخوانید: پردرآمدترین ورزشکاران دنیا درسال 2023

 

30 ورزشکار ثروتمند جهان

30. کیمی رایکونن

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 250 میلیون دلار

کیمی رایکونن یک راننده مسابقه ای فنلاندی است که بیش از 50 میلیون دلار در سال درآمد دارد و یکی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان است. او به دلایل مختلف لقب «مرد یخی» را به خود اختصاص داده است، او تحت فشار خونسرد است و همچنین به خاطر شخصیت یخی خود شناخته شده است. از ژانویه 2023، دارایی خالص کیمی رایکونن تقریباً 250 میلیون دلار است.

 

خودت باش. اگر سعی کنید شخص دیگری باشید، کار نمی کند. هر کاری که انجام دهید، قرار نیست همه را خوشحال کنید. – کیمی رایکونن

 

29. گرانت هیل

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 250 میلیون دلار

گرانت هیل یک بسکتبالیست بازنشسته آمریکایی است که در مجموع 18 فصل بازی کرده است و او یکی از پردرآمدترین بسکتبالیست های تمام دوران است. او در طول دوران حرفه‌ای خود در NBA، تنها 140 میلیون دلار دستمزد و تقریباً 120 میلیون دلار از حمایت‌ها به دست آورد. از ژانویه 2023، دارایی خالص گرنت هیل 250 میلیون دلار برآورد شده است.

 

صرف نظر از موانع یا موانعی که پیش روی شما هستند، صرف نظر از حریف، صرف نظر از شانس ها، هدف شما همیشه برنده شدن است. فکر می کنم این بخشی از ورزش است. – گرانت هیل

 

28. گری پلیر

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 250 میلیون دلار

گری پلیر یک گلف باز حرفه ای است که یکی از محترم ترین و مورد احترام ترین گلف بازان PGA است. بازیکن میلیون ها طرفدار در سراسر جهان دارد. او همه این طرفداران را به دلیل مهارتش در بازی به دست آورده است. از ژانویه 2023، دارایی خالص گری پلیر تقریباً 250 میلیون دلار است.

 

گلف یک معمای بدون پاسخ است. من 40 سال است که این بازی را انجام داده ام و هنوز کوچکترین ایده ای برای بازی کردن ندارم. – گری پلیر

 

27. فرناندو آلونسو

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 260 میلیون دلار

فرناندو آلونسو یک راننده مسابقه ای اسپانیایی است که در حال حاضر برای آلپاین در فرمول یک رقابت می کند. او دو بار قهرمان مسابقات جهانی رانندگان این سری شده و برای چهار تیم رنو، مک لارن، فراری و میناردی رانندگی کرده است. تا ژانویه 2023، دارایی خالص فرناندو آلونسو 260 میلیون دلار برآورد شده است.

 

26. لوئیس همیلتون

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 285 میلیون دلار

لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک است که به عنوان یکی از بزرگترین رانندگان تاریخ این ورزش شناخته می شود. لوئیس یکی از پردرآمدترین رانندگان فرمول یک در جهان است و در یک سال حدود 50 میلیون دلار درآمد دارد. تا ژانویه 2023، دارایی خالص لوئیس همیلتون 285 میلیون دلار برآورد شده است.

 

“به عنوان یک راننده، شما همیشه باید در قلب خود باور داشته باشید که آنچه را که برای بردن آن لازم است را دارید. همیشه باید به خودت ایمان داشته باشی شما همیشه باید در آن روز برسید و باور داشته باشید که ممکن است این اتفاق بیفتد.” – لوئیس همیلتون

 

25. جورج فورمن

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 300 میلیون دلار

جورج فورمن بوکسور و کارآفرین سابق آمریکایی است که ثروت خود را با حرفه خود به عنوان یک بوکسور موفق به دست آورده است. فورمن در سال 1969 حرفه ای شد و از آن زمان تاکنون 76 پیروزی از 81 مبارزه به دست آورده است.

 

امروز، او دو بار قهرمان بوکس سنگین وزن جهان و یک کارآفرین چند میلیونی است. از ژانویه 2023، دارایی خالص جورج فورمن 300 میلیون دلار برآورد شده است.

 

«خیلی خوب است که خاطرات خوب گذشته ام را به یاد بیاورم. وقتی امروز بود لذت بخش بود. بنابراین یادگیری لذت بردن از امروز دو فایده دارد: همین الان به من خوشبختی می‌دهد و بعداً به خاطره‌ای خوب تبدیل می‌شود.» – جورج فورمن

 

24. دیل ارنهارت جونیور

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 300 میلیون دلار

دیل ارنهارت جونیور یک راننده نیمه بازنشسته آمریکایی نسکار است که مالک تیم نسکار، نویسنده و تحلیلگر پوشش NBC NASCAR است. ریسینگ سه نسل است که در خانواده او وجود داشته است و او پسر دیل ارنهارت پدر است. از ژانویه 2023، دارایی خالص دیل ارنهارت جونیور تقریباً 300 میلیون دلار است.

 

من فکر می‌کنم هر زمان که رازی را به اشتراک می‌گذارید، از واکنش مردم به آن کمی عصبی می‌شوید. – دیل ارنهارت جونیور

 

23. الکس رودریگز

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 350 میلیون دلار

الکس رودریگز بازیکن سابق بیسبال حرفه ای آمریکایی است که برای سیاتل مارینرز و تگزاس رنجرز بازی می کرد. او بیشتر به خاطر حضور در نیویورک یانکیز شناخته می شود. در طول دوران حرفه ای خود به عنوان یک بازیکن حرفه ای بیسبال، او حدود 475 میلیون دلار حقوق، پاداش و تاییدیه به دست آورد. از ژانویه 2023، دارایی خالص الکس رودریگز 350 میلیون دلار برآورد شده است.

 

«این یک بازی است که خیلی چیزها را از شما می گیرد. هر جنبه ای از زندگی شما باید بسیار محدود و بسیار متمرکز باشد. همه چیز دیگر باید از بین برود. و به همین دلیل، من فکر می کنم که بدیهی است که سالم نیست. آخرین چیزی که به دنبالش هستم همدردی است.» – الکس رودریگز

 

22. وینی جانسون

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 400 میلیون دلار

وینی جانسون یک بسکتبالیست حرفه ای بازنشسته است که قبلاً برای دیترویت پیستونز در NBA بازی می کرد. جانسون در دوران بازی خود برای پیستونز دو قهرمانی به دست آورد و این تیم اکنون پیراهن شماره 15 خود را بازنشسته کرده است. از ژانویه 2023، دارایی خالص وینی جانسون تقریباً 400 میلیون دلار برآورد شده است.

 

21. دواین جانسون

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 400 میلیون دلار

دواین جانسون “The Rock” یک کشتی گیر و بازیگر حرفه ای سابق آمریکایی است که در دبیرستان ورزشکاری بزرگی بود. در سال 1991، جانسون یکی از اعضای تیم Hurricane بود و قهرمان کشور شد. امروزه او یک بازیگر شناخته شده است و به داشتن اندام شگفت انگیز معروف است. تا ژانویه 2023، دارایی خالص دواین جانسون 400 میلیون دلار برآورد شده است.

 

موفقیت همیشه به عظمت نیست. این در مورد سازگاری است. سخت کوشی مداوم منجر به موفقیت می شود. عظمت خواهد آمد. – دواین جانسون

 

20. شکیل اونیل

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 400 میلیون دلار

شکیل اونیل یک بسکتبالیست حرفه ای بازنشسته آمریکایی است. او 19 فصل در NBA بازی کرد و در حال حاضر یک تحلیلگر ورزشی برای NBA است. شاک به دلیل اینکه یکی از بزرگترین بازیکنان تمام دوران برای بازی در NBA بدنام است. در حالی که فعال بود، او به عنوان 7 فوت 1 اینچ و 325 پوند ذکر شد دارایی خالص شکیل اونیل 400 میلیون دلار است.

 

«تعالی یک عمل منحصر به فرد نیست، بلکه یک عادت است. شما همان کاری هستید که مکرراً انجام می دهید.» – شکیل اونیل

 

19. فیل میکلسون

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 400 میلیون دلار

فیل میکلسون یک گلف باز حرفه ای آمریکایی است. او 42 رویداد را در تور PGA به دست آورده است، از جمله پنج قهرمانی مهم: سه عنوان Masters، یک قهرمانی PGA و یک قهرمانی آزاد. دارایی خالص فیل میکلسون 400 میلیون دلار تخمین زده می شود که او را به یکی از ثروتمندترین ورزشکاران جهان تبدیل می کند.

 

من اخیراً از زمانی که پاییز گذشته کار روی یک کتاب را شروع کردم، نویسندگان را بیشتر درک کرده و از آنها قدردانی کرده ام. قبل از آن، فکر می‌کردم که نویسندگان گلف هر روز صبح از خواب بیدار می‌شوند، یک دور گلف بازی می‌کنند، ناهار می‌خورند، در سه سوراخ آخر ما حاضر می‌شوند و سپس برای شام می‌روند. – فیل میکلسون

 

18. جک نیکلاوس

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 400 میلیون دلار

جک نیکلاوس یک گلف باز حرفه ای سابق آمریکایی است که لقب “خرس طلایی” را دارد. او با 18 قهرمانی مهم، بیش از هر گلف باز دیگری عناوین مهم را به دست آورده است. نیکلاوس از نظر کل پیروزی های تور PGA در رتبه سوم قرار دارد. تا ژانویه 2023، دارایی خالص جک نیکلاوس تقریباً 400 میلیون دلار است.

 

ما مجبور نیستیم یک سری کارها را انجام دهیم تا بفهمیم چگونه جام رایدر را ببریم. فقط برو گلف بازی کن … من احتمالاً در مورد خیلی چیزها کمی بیش از حد معمولی هستم، اما شما نمی توانید به زور بازی خوب را انجام دهید. بازی خوب ناشی از سخت کوشی خوب و در واقع آماده شدن برای بازی است، نه اجباری برای بازی کردن. – جک نیکلاس

 

17. گرگ نورمن

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 400 میلیون دلار

گرگ نورمن یک گلف باز حرفه ای و کارآفرین استرالیایی است که رتبه یک گلف باز در جهان را به دست آورده است. او 90 قهرمانی در تورنمنت به نام خود دارد و از نظر صنعت گلف به عنوان یک اسطوره ورزشی شناخته می شود. نورمن به خاطر فعالیت های خیریه اش نیز شناخته شده است. از ژانویه 2023، دارایی خالص گرگ نورمن 400 میلیون دلار برآورد شده است.

 

من آن را تلخ نمی نامم. به نظر من فقط شیرین است. من همیشه معتقد بودم که زندگی من با گذشت هر دهه بهتر و بهتر شده است. بنابراین من هیچ تلخی در آن نمی بینم. – گرگ نورمن

 

16. راجر فدرر

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 450 میلیون دلار

راجر فدرر یک تنیس‌باز حرفه‌ای سوئیسی است که در حال حاضر در رده سوم تنیس انفرادی مردان جهان قرار دارد. فدرر اکنون به پایان دوران حرفه‌ای خود نزدیک‌تر می‌شود، با این حال، او برای 6 سال متوالی در رتبه اول قرار گرفت و 19 گرند اسلم را در طول دوران حرفه‌ای خود برده است. دارایی خالص راجر فدرر 450 میلیون دلار است.

 

در اوایل کارم، با ثبات مشکل داشتم، اما نتوانستم ثابت‌تر از امسال باشم. – راجر فدرر

 

بیشتر بخوانید: برنده گان جام جهانی فوتبال از سال 1930 تا سال 2022

 

15. فلوید می ودر

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 450 میلیون دلار

فلوید می ودر بوکسور حرفه ای سابق با رکورد باورنکردنی 50-0، بدون شکست است. او همچنین بنیانگذار Mayweather Promotions، یک شرکت تبلیغاتی مبارزه است. می ودر اخیراً پس از پیروزی در مبارزه پرهیجان مقابل کانر مک گرگور در آگوست 2017، مقدار قابل توجهی پول به کل دارایی خالص خود اضافه کرد. ارزش خالص فلوید اکنون 450 میلیون دلار تخمین زده می شود.

 

“شما همیشه چیزهای خاصی می شنوید، چیزهای منفی، که درست نیستند، اما هرگز در مورد چیزهای مثبت نمی شنوید.” – فلوید می ودر

 

14. دیوید بکهام

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 450 میلیون دلار

دیوید بکهام یک فوتبالیست حرفه ای سابق انگلیسی است. او اکثریت دوران حرفه ای خود را برای تیم انگلیسی منچستریونایتد و البته تیم ملی انگلیس انجام داد.

 

برخی از باشگاه‌های دیگری که بکهام در طول دوران حرفه‌ای خود برای آنها بازی کرد عبارتند از پرستون نورث اند، رئال مادرید، میلان، لس‌آنجلس گلکسی و پاری سن ژرمن. او به سرعت به یک فوتبالیست بسیار محبوب و مشهور تبدیل شد و حتی فیلمی با عنوان “مثل بکهام خم شو” در مورد ضربه او ساخته شد. دارایی خالص دیوید بکهام 450 میلیون دلار است.

 

کانون توجه همیشه روی من خواهد بود، اما این چیزی است که با گذشت سالها یاد می‌گیرم با آن زندگی کنم. – دیوید بکهام

 

13. لبرون جیمز

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 500 میلیون دلار

لبرون جیمز یک بسکتبالیست حرفه ای آمریکایی در NBA برای تیم کلیولند کاوالیرز است. اکثر ورزشکاران این لیست را ورزشکاران سابق تشکیل می دهند، با این حال لبرون در بازی باقی می ماند. لبرون به عنوان یکی از بهترین بسکتبالیست های تمام دوران شناخته می شود و دارایی خالص او قطعاً منعکس کننده این گفته است.

 

فشار زیادی به من وارد می‌شود، اما فشار زیادی به خودم وارد نمی‌کنم. احساس می‌کنم اگر بازی‌ام را انجام دهم، خودش از عهده آن بر می‌آید. – جیمز له برون

 

12. کریستیانو رونالدو

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 500 میلیون دلار

کریستیانو رونالدو یک فوتبالیست حرفه ای پرتغالی است که در حال حاضر برای باشگاه رئال مادرید و تیم ملی پرتغال بازی می کند. رونالدو به عنوان بهترین فوتبالیست جهان شناخته می شود و دائماً با لیونل مسی برای این عنوان مبارزه می کند. در واقع، در چند سال گذشته، این دو بازیکن تنها دو بازیکنی هستند که جایزه “بازیکن سال” را دریافت کرده اند. دارایی خالص کریستیانو رونالدو 500 میلیون دلار است.

 

«بسیاری از مردم به من نگاه می کنند و فکر می کنند که من را می شناسند اما اصلاً نمی شناسند. این من واقعی است. من آدم فروتنی هستم، آدم احساسی. فردی که به دیگران اهمیت می دهد، که می خواهد به دیگران کمک کند.» – کریستیانو رونالدو

 

11. راجر استاباخ

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 600 میلیون دلار

راجر استاباخ (به انگلیسی: Roger Staubach) بازیکن سابق فوتبال آمریکایی در NFL است. استاباخ در سال 1969 به دالاس کابوی ها پیوست و در تمام 11 فصل زندگی حرفه ای خود برای آنها بازی کرد. او در پنج سوپربول با تیم بود، چهار تای آنها به عنوان کوارتربک اصلی. دارایی خالص راجر استاباخ 600 میلیون دلار تخمین زده می شود.

 

«اعتماد به نفس از جایی به دست نمی آید. این نتیجه چیزی است… ساعت ها و روزها و هفته ها و سال ها کار و فداکاری مداوم.» – راجر استاباخ

 

10. میشائیل شوماخر

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 600 میلیون دلار

میشائیل شوماخر راننده سابق اتومبیل های مسابقه ای آلمانی در فرمول یک است. اگر بتوانید فقط یک راننده فرمول یک را نام ببرید، احتمالاً شوماخر است.

 

او به عنوان یکی از بهترین رانندگان فرمول یک در تمام دوران شناخته می شود. او همچنین تنها راننده ای در تاریخ است که موفق به کسب هفت بار قهرمانی در مسابقات جهانی فرمول یک شده است که در پنج مورد آن پیاپی قهرمان شده است. دارایی خالص مایکل شوماخر 600 میلیون دلار است که او را پنجمین ورزشکار ثروتمند جهان می کند.

 

وقتی در یک تیم شروع به کار می کنید، باید کار تیمی را پیش ببرید و سپس چیزی را به دست آورید. – مایکل شوماخر

 

9. مجیک جانسون

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023
دارایی خالص: 600 میلیون دلار

مجیک جانسون یک بسکتبالیست حرفه ای سابق آمریکایی است. جانسون 13 فصل در NBA برای لس آنجلس لیکرز بازی کرد. او جوایز متعددی را به عنوان بازیکن به دست آورد که او را وارد تالار مشاهیر NBA کرد. در حال حاضر مجیک رئیس عملیات بسکتبال لس آنجلس لیکرز است. دارایی خالص مجیک جانسون 600 میلیون دلار تخمین زده می شود که او را به دومین بسکتبالیست ثروتمند جهان تبدیل می کند.

 

نپرسید که هم تیمی هایتان چه کاری می توانند برای شما انجام دهند. بپرسید چه کاری می توانید برای هم تیمی های خود انجام دهید. – مجیک جانسون

 

8. لیونل مسی

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 600 میلیون دلار

لیونل مسی یک فوتبالیست حرفه ای آرژانتینی است و یکی از بهترین فوتبالیست های بازی مدرن به حساب می آید. او در حال حاضر برای باشگاه بارسلونا و تیم ملی آرژانتین بازی می کند. مسی سالهاست که بازیکن بدنام این بازی بوده و چندین بار به عنوان بهترین بازیکن سال انتخاب شده است.

 

دارایی خالص لیونل مسی 600 میلیون دلار تخمین زده می شود که او را سومین بازیکن ثروتمند فوتبال جهان و هجدهمین لیست ثروتمندترین ورزشکاران می کند.

 

“شما می توانید بر هر چیزی غلبه کنید، اگر و فقط اگر چیزی را به اندازه کافی دوست داشته باشید.” – لیونل مسی

 

7. جونیور بریجمن

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 600 میلیون دلار

جونیور بریجمن یک بازیکن بسکتبال حرفه ای و کارآفرین آمریکایی است. بریجمن 12 سال برای میلواکی باکس و لس آنجلس کلیپرز بازی کرد. او سپس به سرمایه گذاری در فرنچایزهای فست فود پرداخت و امروز یکی از ثروتمندترین ورزشکاران تاریخ است. از ژانویه 2023، دارایی خالص جونیور بریجمن تقریباً 600 میلیون دلار است.

 

بنابراین از آنجایی که به دنبال سرمایه‌گذاری در چیزی بودم، فکر کردم که غذا امن‌ترین سرمایه‌گذاری خواهد بود. – جونیور بریجمن

 

6. ادی جردن

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 600 میلیون دلار

ادی جردن یک راننده سابق اتومبیل های مسابقه ای ایرلندی، رئیس تیم موتور اسپورت، تاجر، موسیقیدان و شخصیت تلویزیونی است. او در سال 1971 قهرمان ایرلندی کارت شد و در سال 1974 به فرمول فورد نقل مکان کرد. او همچنین جردن گرند پریکس را تأسیس کرد، سازنده فرمول یک که از سال 1991 تا 2005 فعالیت می کرد. دارایی خالص ادی جردن در حال حاضر 600 میلیون دلار است.

 

ما روزهای سختی را پشت سر می گذاریم. بیایید ببینیم چقدر سرسخت و مقاوم هستیم. – ادی جردن

 

5. تایگر وودز

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 800 میلیون دلار

تایگر وودز یک گلف باز حرفه ای آمریکایی و یکی از محبوب ترین و بدنام ترین گلف بازان تمام دوران است. او همچنین یکی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان به صورت سالانه است، که احتمالاً توضیح می دهد که چگونه او توانسته است در لیست ثروتمندترین های جهان قرار گیرد. دارایی خالص تایگر وود 800 میلیون دلار تخمین زده می شود.

 

برای امرار معاش می‌توانم گلف بازی کنم. چه چیز دیگری می توانید بخواهید – دریافت پول برای انجام کاری که دوست دارید. – تایگر وودز

 

4. آنا کاسپرزاک

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 1 میلیارد دلار

آنا کاسپرزاک یک ورزشکار دانمارکی است که نماینده دانمارک در بازی‌های المپیک تابستانی در سال‌های 2012 و 2016 بوده است. کاسپرزاک یکی از بهترین دوچرخه‌سواران درساژ در جهان محسوب می‌شود و او در طول دوران حرفه‌ای خود مدال‌های متعددی کسب کرده است. تا ژانویه 2023، دارایی خالص آنا کاسپرزاک یک میلیارد دلار برآورد شده است.

 

چیزی که برای من مهم بود این بود که موسیقی جا بیفتد و واقعاً فکر می‌کنم خوب پیش رفت. – آنا کاسپرزاک

 

3. یون تیریاک

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 1.2 میلیارد دلار

یون تیریاک یک بازیکن تنیس و هاکی روی یخ رومانیایی است. درست است، دو ورزش. پس از بازنشستگی از ورزش حرفه ای، تیریاک اکنون مالک مسابقات تنیس آزاد موتوآ مادرید است. او همچنین مدیریت لوکاس پویی، یک تنیس باز حرفه ای فرانسوی را بر عهده دارد. یون تیریاک یکی از ثروتمندترین ورزشکاران جهان با دارایی خالص 1.2 میلیارد دلار است.

 

من تک تک فراری ها را دارم که به بازار آمده اند. من تمام مرسدس‌هایی که با آن‌ها بیرون آمدند، همه جگوارهایی که با آن‌ها بیرون آمدند، همه پورشه‌هایی که با آن‌ها بیرون آمدند را دارم. – یون تیریاک

 

2. وینس مک ماهون

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 1.6 میلیارد دلار

وینس مک ماهون یک کشتی گیر حرفه ای سابق آمریکایی است. او در حال حاضر مالک اکثریت، رئیس و مدیر عامل WWE است. مک ماهون در دهه 1980 کنترل شرکت را از پدرش گرفت. دارایی خالص وینس 1.6 میلیارد دلار باورنکردنی است، و اگرچه اکثریت این دارایی خالص از موفقیت او در شرکت WWE به دست آمده است، اما این چیزی از موفقیت او در کشتی حرفه ای کم نمی کند.

 

من از شکست نمی ترسم. دوست ندارم شکست بخورم من از شکست متنفرم اما من از آن نمی ترسم. – وینس مک ماهون

 

1. مایکل جردن

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا در سال 2023

دارایی خالص: 2.2 میلیارد دلار

مایکل جردن یک بسکتبالیست حرفه ای بازنشسته آمریکایی است. جردن در مجموع 15 فصل در NBA بازی کرد و دوران حرفه ای او بین دو تیم تقسیم شد. این تیم ها شیکاگو بولز و واشنگتن ویزاردز بودند. جردن به عنوان بهترین بسکتبالیست تمام دوران شناخته شده است و از زمان بازنشستگی اکنون مالک اصلی شارلوت هورنتز شده است.

 

دارایی خالص مایکل جردن در سال 2022 2.2 میلیارد دلار تخمین زده می شود که او را به ثروتمندترین ورزشکار جهان تبدیل می کند.

 

من میتوانم شکست را بپذیرم، همه گاهی اوقات شکست میخورند. اما نمی‌توانم تلاش نکردن را بپذیرم. – مایکل جردن

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی مایک تایسون + علت نابودی ثروت زیادش + عکس

 

در پایان

در اینجا خلاصه ای کوتاه از 30 ورزشکار ثروتمند برتر جهان در سال 2022 آمده است:

مایکل جردن

وینس مک ماهون

یون تیریاک

آنا کاسپرزاک

تایگر وودز

ادی جردن

جونیور بریجمن

لیونل مسی

مجیک جانسون

مایکل شوماخر

راجر استاباخ

کریستیانو رونالدو

جیمز له برون

دیوید بکهام

فلوید می ودر

راجر فدرر

گرگ نورمن

جک نیکلاس

فیل میکلسون

شکیل اونیل

دواین جانسون

وینی جانسون

الکس رودریگز

دیل ارنهارت جونیور

جورج فورمن

لوئیس همیلتون

فرناندو آلونسو

گری پلیر

گرانت هیل

کیمی رایکونن

ورود به سایت شرط بندی
سایت سیگاری بت یورو بت